Naudas vairošana

EURDomā un kļūsti bagāts, vēsta kādas grāmatas nosaukums. Ja vēlies kļūt bagāts, droši vien viens no jautājumiem, ko centīsies uzdot sev un citiem, būs – kā vairot naudu. Uzdodot šādu jautājumu, nokļūsi pie vairākiem ceļiem. Pirmais ceļš – naudu nopelnot. Ja esi algots darbinieks, īpaši daudz iespēju naudas vairošanai nesaskatu. Potenciāls algas pielikums, visticamāk, iespējams retu reizi. Prēmijas – atkarībā no uzņēmuma darbības veida. Var izvēlēties uzņēmumu, kura vadītājs atlīdzina darbiniekiem pēc padarītā apjoma, prēmējot labākos rādītājus kādā laikā periodā. Taču arī šis naudas vairošanas paņēmiens nav neizsmeļams. Cilvēka centībai ir robeža (uzņēmums gan var augt un attīstīties, tas tiesa, līdz ar to arī ienākumi, no kuriem tiek maksātas algas – ja vadības nodoms ir investēt tās darbiniekos).

Parasti cilvēki, meklējot veidus, kā likt naudai vairoties, vispirms meklē papildus ienākumus. Biroja darbinieks var meklēt laiku, lai papildinātu savu budžetu ar blakus darbiem, piemēram, biroja administrators ar valodu zināšanām – uzņemties tulkošanas darbus. Ja uzņēmējs vēlas iegūt naudu, viņš paplašinātu savu darbību, attīstot dažādus biznesa virzienus.

Naudai pieaugot, var sākt domāt par ieguldīšanu finanšu instrumentos, lai nauda vairotu naudu. Var iegādāties akcijas, obligācijas, ieguldījumu apliecības, ieguldīt privātos pensiju fondos, noguldīt naudu depozītā. No šiem uzkrājumiem vai ieguldījumiem tiek maksāti procenti. Ir ieguldījumu veidi, no kuriem gūtā peļņa tiek aplikta ar ienākumu nodokli, tāpēc ir jāizvērtē visi izdevumi, kas iespējami saistībā ar gūstamo peļņu, lai ieguldījumam būtu jēga. Finanšu speciālisti iesaka vienlaikus izvēlēties vairākus ieguldījumu veidus, piemēram, visus minētos, kā arī papildus tiem ieguldīt savu naudu zelta un citu dārgmetālu iegādē. Var uzpirkt zeltlietas, ar domu, ka to vērtība gadu laikā palielināsies. Tāpat Latvijas Bankas kaltās īpašās monētas gadu gaitā pieaug vērtībā. Tās pārdodot, iespējams saņemt vairāk, kā esi ieguldījis. Mākslas kolekcionāri savu ieguldījumu ienesību pamato ar gleznu un citu mākslas priekšmetu vērtības celšanos. Šie ieguldījumu veidi rada naudu, pērkot un pārdodot, citiem vārdiem sakot, pelnot ar cenas starpību.

Vienkāršs veids, kā vairot naudu, ir piedalīšanās investīciju programmās: ieguldot paša izvēlētos aizdevumos, tu saņem peļņas procentus. Tāpat vērā ņemams ieguldījums ir Latvijas krājobligāciju iegāde, jo kapitāla pieaugums netiek aplikts ar nodokļiem. Te gan jāsaka, ka sākuma ieguldījumam jābūt pietiekami lielam, jo procentu likme krājobligāciju noguldījumam šobrīd ir salīdzinoši zema.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.