Kredīts auto remontam

Ja zini, ka pienācis laiks remontēt savu auto, bet ietaupījumi to neļauj darīt palielo izmaksu dēļ, viens no variantiem ir aizņēmumi. Aizņemties auto remontam, tāpat kā citiem mērķiem, var gan no privātpersonām, gan uzņēmumiem. Tā kā remonts būs jāveic arvien biežāk, vislabākais variants ir noformēt kredītu pie ātro kredītu aizdevējiem.

Latvijas ātro jeb distances kredītu tirgus ir samērā plašs. Viegli izvēlēties atbilstošāko piedāvājumu tieši Tavām vajadzībām un ienākumiem.

Vienīgi jāatceras labas ātro kredītu aizņemšanās prakses pamatlikumi:

  1. kredīts ir vajadzīgs īslaicīgu problēmu risināšanai,
  2. kredīta apjoms ir neliels,
  3. kredīts nepārsniedz 30-40% no ikmēneša ienākumiem,
  4. kredīts tiek iztērēts paredzētajiem mērķiem.

Nenoliedzami, ar laiku var rasties jautājums: kas labāk – remonts vai jaunāks auto modelis? Tas pats no sevis uzpeld to auto īpašnieku galvās, kam, Swedbank reklāmas saukļa vārdiem runājot, „lāpīšana” ir nogurdinājusi dzīvi. Šeit iespējami divi varianti: atteikšanās no kredīta vispār vai – lielāks kredīts jauna auto iegādei. Tāpēc, vērtējot ar auto saistītās summas, pirmais solis būtu

  1. remonta izmaksu analīze.

Cik naudas vidēji gadā tiek tērēts, lai uzlabotu esošā auto stāvokli? Neieskaiti šajos tēriņos auto uzturēšanas izmaksas – degvielu, eļļas, logu tīrīšanas šķidrumu, riepu maiņu, nodokļus, tehnisko apskati. Sadali auto remonta izmaksas pa mēnešiem. Visticamāk, Tu remontam aizņemies nelielas summas, kuru pirmā noformēšana ātro kredītu aizdevēju firmās ir bez maksas. Taču – pirmie kredīti reiz beidzas, līdz ar to procentu likmes pieaug.

  1. Izvēlies citu auto remonta kompāniju.

Iespējams, ka, salīdzinot esošo darbnīcas cenrādi, izrādās, ka izdevīgāk ir remontēt auto citā kompānijā. Īpaši, ja remonts, veikts ražotāja autorizētā firmā, un pagājuši vairāk, kā pieci gadi kopš auto pirkuma vai cits laika posms, pēc kura garantijas remonts, vairs nav spēkā. Ja līdz ar to zudušas visas priekšrocības konkrētajam remonta darbnīcas piedāvājumam, bet citu pakalpojumu dārdzība tajā ir ievērojama, tad varbūt patiešām jāizvēlas mainīt pakalpojumu sniedzēju.

  1. Lūdz apskatīt savu auto citam speciālistam.

Ir vērts ļaut diagnostiku veikt citā uzņēmumā, jo var gadīties, ka esošais pakalpojumu sniedzējs, pieradināts pie viena un tā paša sadarbības modeļa, vērtē Tavu maksātspēju, piedāvājot allaž dārgākos variantus. Protams, nedrīkst ciest kvalitāte un drošība. Ja jāmaina kāda detaļa, tad labāk to nomainīt uzreiz, nevis meklēt apstiprinājumu, ka tā vēl ir derīga.

  1. Maini domāšanas veidu.

Kas Tev patīk, izdodot naudu? Iespējams, šis jautājums atklās kādu interesantu šķautni Tavā domāšanā, ļaujot paskatīties uz izmaksu problēmu no citas puses. Tādējādi bieži vien izrādās, ka izmaksas tāds nieks vien ir, kas vienkārši ir prāta radīts bubulis. Dažreiz, sarunās ar cilvēkiem, Tu saproti, ka Tavas izmaksas ir normālas tai situācijai, kurā atrodies (bet te jau es Tevi aicinu neaizņemties nākamo kredītu, kaut arī mans mērķis sākotnēji bija – attīstība caur labāku dzīvi, ko piedāvātu lielāka naudas summa Tavā rīcībā).

Ja iepriekšējie punkti Tevi nav pārliecinājuši turpināt remontus iepriekšējā veidā, Tu, protams, jebkurā gadījumā vari atteikties no personīgā transporta lietošanas. Taču, iespējams, auto Tev nav tikai pārvietošanās līdzeklis (te nu Tevi atkal provocēju uz domāšanu), bet simbolizē vēl kādu pievienoto vērtību, piemēram, brīvību, statusu vai dzīves stilu. Tādā aspektā lūkojoties uz savu auto, Tu droši vien gribētu turpināt braukt ar mašīnu. Ja apnikuši remonti, ņemiet lielāku kredītu un pērciet jaunu auto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.