Monthly Archives: September 2016

Veselīgs uzturs ir dārgs

Vēl vien mīts, kurš iet roku rokā ar mītu par diētām, ir tāds, ka veselīgs uzturs ir dārgs. Protams, ja mēs vēlamies iegādāties augstas kvalitātes produktus, mums var nākties tērēt vairāk kā parasti, bet ir iespējams to darīt arī saprātīgos apmēros. Nav obligāti pirkt dārgāko, ja uz iepakojuma ir rakstīts ka produkts ir tīrs un bioloģisks. Ir iespējams ēst veselīgi arī ievērojot savu budžetu. Jāpadomā arī par ilglaicīgām izmaksām. Nevienam vairs nav noslēpums, ka ēdot ātros ēdienu mēs varam sabojāt savu veselību. Tāpat ir ar dažādiem saldētajiem ēdieniem. Ja mēs saprātīgi iepērkamies, mēs varam rasti iespējas tērēt normālas naudas summas un ēst daudz veselīgāk kā esam raduši. Ir dažādas iespējas un varianti, bet daudzi cilvēki izvēlas ērtāko un lētāko variantu nemaz neapdomājot citas iespējas. Veselīgi ēst nenozīmē tikai ēst dārgu pārtiku, tas nozīmē ēst pareizi un sabalansēti, pārskatīt savu ledusskapi un saprast ka saldējumu varējām nepirkt. Iespēju ir daudz, mītam ļaujoties mēs laupām sev iespējas uz labāku uzturu.

Kā saņemt ondo.lv ātro kredītu?

Patēriņa kredītu bez ķīlas ir iespējams aizņemties gan no ātrajiem kreditoriem gan citiem nebanku aizdevējiem, gan arī no bankām un dažādiem citiem aizdevējiem. Ķīla pavisam noteikti vairs nav obligāts priekšnoteikums patēriņa kredīta saņemšanai. Mums ir pārāk daudz citu iespēju, lai mums nāktos meklēt ķīlas vai citādi apgrūtināties. Turklāt lielai daļai iedzīvotāju nemaz nav nekā tāda ko varētu apķīlāt vai lietas ko mēs būtu ar mieru likt kā ķīlu. Aizdevēji to zina, tāpēc atrast iespēju aizņemties bez ķīlas nebūt nav grūti. Tomēr atcerieties – aizņemieties atbildīgi!

Ondo līdz 425 eiroOndo.lv ir viens no aizdevējiem, kas nodarbojas ar ātro kredītu izsniegšanu Latvijas iedzīvotājiem. Šis kreditors piedāvā saņemt īstermiņa aizdevumus, līdz pat 425 Eiro apmēra. Ondo.lv piedāvā iespēju risināt dažādas neparedzētas problēmas aizņemoties naudu ātri un ērti.

Lai varētu saņemt aizdevumu pie šī aizdevēja, ka jau visur, jums ir jāatbilst vairākām prasībām. Atkarībā no jūsu atbilstības, var tikt arī ierobežoti aizdevuma apjomi, kuri jums ir pieejami. Lūk, prasības, kuras šis aizdevējs nosaka saviem klientiem:

  • Jūs esat vecumā no 20 līdz 75 gadiem.
  • Jūs esat Latvijas pastāvīgais iedzīvotājs.
  • Jums nav kavēti kredītu maksājumi vai parādi citviet.
  • Jums ir ienākumi, no kuriem veiksiet kredīta atmaksu.
  • Jums ir konts kādā no Latvijas bankām.
  • Jums ir savs mobilā telefona numurs.

Kā jau daudziem ātrajiem kredītiem, arī šeit, pirmajā aizņemšanās reizē jūs saskarsieties ar summas ierobežojumu. Pirmo kredītu ir iespējams paņemt no 50 līdz 300 Eiro apmērā. Jāpiebilst, ka šis aizdevējs piedāvā pirmo kredītu bez komisijas maksas. Atšķirībā no dažiem citiem aizdevējiem, šis pirmais bezmaksas kredīts ir pieejams līdz 300 Eiro, kas arī ir pieejamā summa pirmajam kredītam. Tātad, varat aizņemties 300 Eiro un pēc mēneša atmaksāt tieši tos pašus 300 Eiro. Nākamajā reizē jau varēsiet aizņemties līdz 425 Eiro, bet tas vairs nebūs ar atlaidi.

Ēdiena mīti, kas var jums dārgi izmaksāt

Ēdiens ir viena no lietām kur mēs varam iztērēt ļoti daudz, bet, tajā pašā laikā, mēs varam arī ietaupīt ļoti daudz. Ēdiens ir viena no tām lietām, no kurām mēs nespējam atteikties. Tāpat kā ūdens, ēdiens mums ir absolūti nepieciešams. labākais ko mēs varam darīt ir ēst pareizi un veselīgi, tajā pašā laikā cenšoties ietaupīt, lai nenāktos lieki tērēties.

Saistībā ar ēdienu ir dažādi mīti, kas var likt mums tērēt vairāk kā mums būtu nepieciešams. Īpaši tas attiecas uz dažādām diētām. Ir ļoti izplatīts viedoklis, ka laba diēta ir dārga. Tiek uzskatīts, lai sasniegtu labus rezultātus, zaudētu svaru un uzlabotu veselību, ir jātērē diezgan daudz naudas pārtikas iegādei. Šis ir mīts kurš ir balstīts uz patiesību. Tas tādēļ, ka ir ļoti daudzas diētas kuras patiešām izmaksā ļoti dārgi, bet tā tas nav ar visām dietām.

Lai sasniegtu sevis nostādītos mērķus ir svarīgāk nevis tērēt daudz naudas, lai iegādātos dārgus produktus, bet gan rūpīgi izvēlēties un plānot savas maltītes. Ir iespējams izveidot sev diētas plānu kurš var būt pat ļoti taupīgs. Nav nepieciešams tērēt daudz, kas ir nepieciešams ir tērēt prātīgi un, vēl svarīgāk, ēst prātīgi.

Ir arī tādas diētas kas var jums ne tikai nemaksāt dārgi, bet arī ietaupīt jūsu līdzekļus. Ir diētas kas jums liek vienu vai divas dienas nedēļā neēst. Tas var likties skarbi, bet viena diena bez ēšanas nav nekas neiespējams. Šajā dienā jūs dzerat tikai ūdeni, bet nelietojat nekādu pārtiku. Šādi ir iespējams ietaupīt ievērojamus līdzekļus, vismaz ilgāka laika posmā, noteikti.

Viens no ēdiena mītiem ir arī tas, ka ir nepieciešama profesionāļu palīdzība, lai zaudētu svaru vai sasniegtu citus, izvirzītos mērķus. Protams, dietologs spēs jums daudz precīzāks un sīkāk sniegt informāciju par to ko drīkst, ko nedrīkst un cik daudz visu drīkst ēst. Tomēr šī informācija ir ļoti plaši pieejama arī internetā. Modernajā pasaulē ir iespējams pašiem atrast informāciju par jebkuru interesējošo jautājumu. Ja mēs vēlamies, mēs varam sasniegt tieši tādus pašus rezultātus un netērēt naudu, lai mums sastādītu ēdienkarti un pateiktu visu priekšā. Protams, šāda iespēja ir ļoti pozitīva un, ja jūs varat to atļauties varat to droši darīt. tas viennozīmīgi nāks par labu, bet tas nav obligāts uzstādījums. Galvenais ir pašiem vēlēties ietekmēt savus ēšanas paradumus un attiecīgi rīkoties.

Kā saņemt vivus.lv ātro kredītu?

vivusVivus.lv ir viens no populārākajiem un pazīstamākajiem ātrajiem aizdevējiem Latvijā. Šis aizdevējs darbojas Latvijā jau diezgan sen un ir izpelnījies plāšu atpazīstamību ne tikai ar aizdevumiem un reklāmām, šis aizdevējs arī plaši darbojas dažādās citās jomās, piemēram, labdarībā un dažādu pasākumu sponsorēšanā, arī organizēšanā.

Šis aizdevējs piedāvā iespēju saņemt ātro kredītu, bet tas nav gluži tāds pats kā tie kredīti ar ko mēs saprotam terminu – ātrais kredīts. Šis aizdevējs piedāvā iespēju aizņemties naudas summu no apjomā, no 50 līdz 1500 Eiro, un atmaksas laiks šim aizdevumam ir no 1 līdz 24 mēnešiem.

Varētu domāt, ka šis nav ātrais kredīts, drīzāk vienkāršs patēriņā kredīts, bet tā nav, ne pilnīgi. Lai arī šāds piedāvājums ir līdzīgāks patēriņa kredītiem, vivus.lv piedāvā aizņemties tieši tāpat kā jebkurš cits ātrais kredīts. Šo kredītu ir ļoti viegli un ātri saņemt.

Lai saņemtu vivus.lv ātro kredītu, jums ir nepieciešama piekļuve internetam. Jums ir jādodas uz aizdevēja mājas lapu un jāreģistrējas. Reģistrējoties jūs izveidosiet savu lietotāja profilu, šeit jums ir jānorāda prasītā informācija par sevi, par saviem ienākumiem un izdevumiem. Pēc šīs informācijas norādīšanas, jums vēl nav iespējas aizņemties, jums ir nepieciešams pārskaitīt vienu Eiro centu uz aizdevēja kontu. Šis pārskaitījums jums ir jāveic tieši no sava bankas konta. Šādi jūs apstiprināsiet savu profilu un arī piekritīsiet līguma noteikumiem.

Pēc centa pārskaitīšanas jūs jau varat pieteikties kredītam. To varat izdarīt, izvēloties attiecīgo naudas summu un atmaksas termiņu kredītu kalkulatorā. Jau pēc dažām minūtēm jūs saņemsiet atbildi par aizdevuma piešķiršanu vai atteikumu. Jūs arī varat saņemt piedāvājumu saņemt mazāku aizdevumu kā to, kuru vēlaties ņemt. Šis aizdevējs katram klientam izvērtē pieejamo kredīta apjomu individuāli, pēc šīs izvērtēšanas jūsu pieejamais limits var tikt samazināts, balstoties uz jūsu kredītvēsturi un maksātspēju. Pirmajā reizē aizņemties jau maksimālo, pieejamo summu var nebūt iespējams.

Makroekonomikas subjekti

Makroekonomikas subjekti ir mājsaimniecības, uzņēmumi, valsts, ārvalstis. Analizējot makroekonomikas līmenī, var raksturot situāciju ekonomikā un valstī, veikt salīdzinošo analīzi un saistību ar citu valstu ekonomiskām, novērtēt iekšējo un ārējo faktoru ietekmi uz ekonomikas attīstību. Izdalāma virkne makroekonomikas pamatproblēmu: ekonomiskā attīstība un izaugsme, nodarbinātība un bezdarbs, cenu līmeņa stabilitāte un inflācija, kopējā pieprasījuma un piedāvājuma noteicošie faktori, iekšējā un ārējā makroekonomiskā līdzsvara nodrošināšana, fiskālā un monetārā politika. Starp pamatjēdzieniem minami IKP, naudas piedāvājums un pieprasījums, procentu likme, eksports un imports, maksājumu bilance, valsts budžets un budžeta saldo, valdības parāds, mājsaimniecību patēriņš un uzkrājumi, nodokļi un nodokļu likmes. Makroekonomikas nozīme ir izpratnes radīšana par dažādām ekonomiskām parādībām, ekonomisko problēmu risināšana, vispusīgas domāšanas izraisīšana par dažādām ikdienišķām norisēm ekonomikas aspektā.

Makroekonomikas pētījumu objekts

Ja mikroekonomikas pētījumu objekts ir atsevišķu indivīdu, mājsaimniecību un uzņēmumu darbība, atsevišķu rādītāju, tādu kā preču cena, saražotais daudzums, peļņa veidošanās un izmaiņas dažādu faktoru ietekmē, atsevišķu tirgu darbība, tad makroekonomika pēta ekonomikas norises kopumā, saistību starp dažādiem apkopotajiem rādītājiem (kopējā izlaide, nodarbinātība, bezdarbs, inflācija), dažādu tirgu savstarpējo mijiedarbību. Dažādu makroekonomisko rādītāju savstarpējo iedarbību shematiski atspoguļo ar loģisko ķēdīšu palīdzību. Piemēram, izmaiņas patēriņa izdevumu līmenī ietekmē kopējo pieprasījumu, izlaides līmeni, nodarbinātību, bezdarbu. Jo iedzīvotāju izdevumi kaut kādu iemeslu dēļ kļūst zemāki, jo kopējais preču un pakalpojumu pieprasījumus krītas, tiek mazāk ražots, nodarbinātība samazinās, paaugstinās bezdarbs.

Makroekonomisko plūsma

Makroekonomisko plūsmu modelis parāda, kā mijiedarbojas makroekonomiskie subjekti četros tirgos – resursu tirgū, preču un pakalpojumu tirgū, naudas un kapitāla tirgū, ārējā tirgū. Mājsaimniecības piegādā resursus (darbu) resursu tirgum, gūstot no tā ienākumus (darba algu). Tāpat mājsaimniecības, sev radot izdevumus, pērk preces un pakalpojumus no preču un pakalpojumu tirgus. Preces un pakalpojumi rodas uzņēmumu ražošanas procesā, pretī saņemot firmu ienākumus. No resursu tirgus uzņēmumi saņem iedzīvotāju darbu, tādējādi rodas ražošanas izmaksas. Uz ārvalstīm vērstā preču un pakalpojumu tirgus darbība veido eksportu, bet no ārvalstīm importētie produkti un pakalpojumi nonāk vietējā preču un pakalpojumu tirgū, kur tos atkal izmanto mājsaimniecības.