Monthly Archives: June 2016

Kredīts auto remontam

Ja zini, ka pienācis laiks remontēt savu auto, bet ietaupījumi to neļauj darīt palielo izmaksu dēļ, viens no variantiem ir aizņēmumi. Aizņemties auto remontam, tāpat kā citiem mērķiem, var gan no privātpersonām, gan uzņēmumiem. Tā kā remonts būs jāveic arvien biežāk, vislabākais variants ir noformēt kredītu pie ātro kredītu aizdevējiem.

Latvijas ātro jeb distances kredītu tirgus ir samērā plašs. Viegli izvēlēties atbilstošāko piedāvājumu tieši Tavām vajadzībām un ienākumiem.

Vienīgi jāatceras labas ātro kredītu aizņemšanās prakses pamatlikumi:

 1. kredīts ir vajadzīgs īslaicīgu problēmu risināšanai,
 2. kredīta apjoms ir neliels,
 3. kredīts nepārsniedz 30-40% no ikmēneša ienākumiem,
 4. kredīts tiek iztērēts paredzētajiem mērķiem.

Nenoliedzami, ar laiku var rasties jautājums: kas labāk – remonts vai jaunāks auto modelis? Tas pats no sevis uzpeld to auto īpašnieku galvās, kam, Swedbank reklāmas saukļa vārdiem runājot, „lāpīšana” ir nogurdinājusi dzīvi. Šeit iespējami divi varianti: atteikšanās no kredīta vispār vai – lielāks kredīts jauna auto iegādei. Tāpēc, vērtējot ar auto saistītās summas, pirmais solis būtu

 1. remonta izmaksu analīze.

Cik naudas vidēji gadā tiek tērēts, lai uzlabotu esošā auto stāvokli? Neieskaiti šajos tēriņos auto uzturēšanas izmaksas – degvielu, eļļas, logu tīrīšanas šķidrumu, riepu maiņu, nodokļus, tehnisko apskati. Sadali auto remonta izmaksas pa mēnešiem. Visticamāk, Tu remontam aizņemies nelielas summas, kuru pirmā noformēšana ātro kredītu aizdevēju firmās ir bez maksas. Taču – pirmie kredīti reiz beidzas, līdz ar to procentu likmes pieaug.

 1. Izvēlies citu auto remonta kompāniju.

Iespējams, ka, salīdzinot esošo darbnīcas cenrādi, izrādās, ka izdevīgāk ir remontēt auto citā kompānijā. Īpaši, ja remonts, veikts ražotāja autorizētā firmā, un pagājuši vairāk, kā pieci gadi kopš auto pirkuma vai cits laika posms, pēc kura garantijas remonts, vairs nav spēkā. Ja līdz ar to zudušas visas priekšrocības konkrētajam remonta darbnīcas piedāvājumam, bet citu pakalpojumu dārdzība tajā ir ievērojama, tad varbūt patiešām jāizvēlas mainīt pakalpojumu sniedzēju.

 1. Lūdz apskatīt savu auto citam speciālistam.

Ir vērts ļaut diagnostiku veikt citā uzņēmumā, jo var gadīties, ka esošais pakalpojumu sniedzējs, pieradināts pie viena un tā paša sadarbības modeļa, vērtē Tavu maksātspēju, piedāvājot allaž dārgākos variantus. Protams, nedrīkst ciest kvalitāte un drošība. Ja jāmaina kāda detaļa, tad labāk to nomainīt uzreiz, nevis meklēt apstiprinājumu, ka tā vēl ir derīga.

 1. Maini domāšanas veidu.

Kas Tev patīk, izdodot naudu? Iespējams, šis jautājums atklās kādu interesantu šķautni Tavā domāšanā, ļaujot paskatīties uz izmaksu problēmu no citas puses. Tādējādi bieži vien izrādās, ka izmaksas tāds nieks vien ir, kas vienkārši ir prāta radīts bubulis. Dažreiz, sarunās ar cilvēkiem, Tu saproti, ka Tavas izmaksas ir normālas tai situācijai, kurā atrodies (bet te jau es Tevi aicinu neaizņemties nākamo kredītu, kaut arī mans mērķis sākotnēji bija – attīstība caur labāku dzīvi, ko piedāvātu lielāka naudas summa Tavā rīcībā).

Ja iepriekšējie punkti Tevi nav pārliecinājuši turpināt remontus iepriekšējā veidā, Tu, protams, jebkurā gadījumā vari atteikties no personīgā transporta lietošanas. Taču, iespējams, auto Tev nav tikai pārvietošanās līdzeklis (te nu Tevi atkal provocēju uz domāšanu), bet simbolizē vēl kādu pievienoto vērtību, piemēram, brīvību, statusu vai dzīves stilu. Tādā aspektā lūkojoties uz savu auto, Tu droši vien gribētu turpināt braukt ar mašīnu. Ja apnikuši remonti, ņemiet lielāku kredītu un pērciet jaunu auto.

Kā izvairīties no studiju kredīta?

Mācības augstskolā ir ļoti nozīmīgs periods ikviena cilvēka dzīvē, jo tādā veidā ir iespējams sevi pilnvērtīgi izglītot un iegūt vēlamo darbu. Tomēr nereti mācības augstskolā ir salīdzinoši dārgs prieks. Daudzi iestājas augstskolā uzreiz pēc vidusskolas absolvēšanas vai atsāk studijas savas karjeras dēļ. Nereti lielākā sabiedrības daļa pat pēc augstskolas absolvēšanas un diploma iegūšanas vēl turpina maksāt savu studiju kredītu. Bet kā ir iespējams izvairīties no studiju kredīta un liekām parādsaistībām? Pirms piesakies studijām – rūpīgi  iepazīstieties ar veidiem, kā iespējams ietaupīt naudu un izvairīties no studiju kredīta, studējot augstskolā.

Piesakies valsts finansiālajai palīdzībai

 • Ikvienam studentam ir iespēja kandidēt uz budžeta vietām jeb studiju vietām, kas tiek apmaksātas no valsts budžeta līdzekļiem. Svarīgi minēt, ka tas attiecas uz Latvijas augstskolām un koledžām, kas ir akreditētas;
 • Ja tomēr Tev budžeta vieta netiek piešķirta – Tu vari pieteikties valsts pabalstam vai studiju kredītam ar valsts galvojumu, ja vien jūs atbilstat konkrētiem priekšnosacījumiem;
 • Jāuzsver, ka valsts pabalsts, kas tiek izsniegts studentiem, kas atbilst īpašiem nosacījumiem, protams, nav tik liels, lai ar to varētu nosegt studiju maksu, bet tas ir pietiekams, lai segtu ikdienas dzīvošanu, studējot augstskolā;
 • Ja tomēr ir jāpiesakās kredītam – izvēlies studiju kredītu ar valsts galvojumu, jo tas ir ar zemāku procentu likmi.

Meklē iespējas saņemt mācību stipendiju

 • Svarīgi minēt, ka stipendijas nav tikai valsts augstskolu un koledžu privilēģija, un tās netiek piešķirtas tikai labākajiem studentiem vai studentiem, kas guvuši kādus īpašus panākumus;
 • Jāuzsver, ka ir gan valsts, gan privātās institūcijas, kas piedāvā studentiem iespēju iegūt zināmu stipendiju. Tas, protams, ir iespējams tikai tādā gadījumā, ja kandidāts atbilst iepriekš noteiktajiem nosacījumiem, kas atkarībā no institūcijas var būt dažādi. Jebkurš no šiem piedāvājumiem ir lieliska iespēja ne vien studēt, bet arī saņemt par to naudu.

Izveido savu budžeta plānu un ietaupi nepieciešamos līdzekļus citām lietām

 • Ja Tu pieturēsies pie sava budžeta plāna – Tev nevajadzētu rasties nepieciešamībai pēc lielāka vai mazāka aizdevuma, jo būtiskākie izdevumi ir jau paredzēti budžeta plānā;
 • Protams, ikvienam var gadīties neparedzēti izdevumi, tomēr tie visbiežāk nerada regulāru budžeta iztrūkumu. Jāpiebilst, ka regulāru budžeta iztrūkumu rada nespēja plānot savu budžetu vai tā ignorēšana;
 • Pastāv mīts, ka studentiem nekad nav naudas, tomēr tā nav taisnība. Ja Tu veiksmīgi plānosi savas finanses un pieturēsies pie izveidotā plāna – vienmēr būsi ieguvējs. Atceries, ka pārdomāts budžeta plāns pasargās Tevi no nevajadzīgiem tēriņiem un arī no aizdevuma ņemšanas.
Strādā nepilnas slodzes darbu

Nereti strādāšanu kādā nozarē ir grūti apvienot ar studijām, tomēr ir ideāli, ja izdodas atrast darbu, kas ir saistīts ar jūsu studijām, jo tas ir lietderīgi, skatoties no abiem aspektiem – praktiski strādājot, Tu papildināsi savas zināšanas, kā arī būs lielākas izredzes iegūt darbu.

Dzīvo taupīgi un izvērtē savus tēriņus

Studējot Tev nav nepieciešams pirkt pašas dārgākās lietas. Piemēram, nepērc grāmatas, pirms neesi pārliecinājies, ka tās nav pieejamas bibliotēkā vai internetā.

Esi uzņēmīgs un vienmēr centies mācīties pēc iespējas labāk, jo atzīmes ir ļoti svarīgas, lai saglabātu budžeta vietu un Tev nebūtu jāmaksā par studijām. Neesi slinks un vienmēr meklē dažādas stipendiju vai prakses iespējas. Studē un pilnveidojies, tas Tev palīdzēs nākotnē sasniegt daudz vairāk.

Kas piedāvā ‘’Līgo’’ kredītu

EURVairāki uzņēmumi piedāvā Līgo kredītu, kur ir dažādi izdevīgi piedāvājumu. Viens no tiem ir tāds, ka komisijas maksa ir 0% pirmās četras nedēļas, citiem atmaksa sākas tikai no nākamā mēneša algas, lai nav lieki jādomā no pirmās algas, cik daudz jāatdod maksājumos. Akcijas ir ļoti daudz un katram aizdevējam savādākas, ir tikai jāizvērtē, kuras labāk iet pie sirds un kuras ir finansiāli izdevīgākas konkrētajai situācijai un apstākļiem.

Tomēr, ja mēs saprotam, ka nav tik daudz naudas un kredītu arī nav vēlme ņemt, tad vienkāršākais jeb lētākais variants ir braukt pie draugiem svinēt līgo svētkus, jo tomēr skaitīsimies kā viesis, un mums pašiem nebūs jāpārmaksā vai lieki jātērējas, tikai nedaudz, jo draugi jau visu būs izplānojuši un tad jau vajadzēs kādu nieciņu ko likt uz galda, tas var būt kaut kas pavisam vienkāršs un nemaz ne tik dārgs cik visu svētku organizēšana. Bet ja izlemjam tomēr ņemt kredītu uz līgo svētkiem, tad kaut kā nepatīkami būtu visu saņemto naudu izlietot alkoholam, jo nav bijis nemaz tad jēgas tā censties un pūlēties darbā, ja tagad alga tiek vienkārši iztērēta kaut kam nevajadzīgam, labāk naudu iztērēt pēc vajadzības kādam sieram vai ēdienam ko likt uz galda, vai visbeidzot dāvanai vakara rīkotājam. Galvenais ir apdomāti izvēlēties kredītu, lai nesanāk problēmas vēlāk.